top of page

пн, 13.11

|

online

Akademia Relacji z Koniem. Kurs online

Kurs pelen podstawowej wiedzy nie tylko o koniach ale i ludziach - natura, psychologia, wychowanie, sposoby uczenia się. Kurs również i praktyczny – zadania do wykonania z wybranym koniem, które sa podstawa do zrozumienia nie tylko siebie ale konia tez.

Registration is closed
See other events
Akademia Relacji z Koniem. Kurs online
Akademia Relacji z Koniem. Kurs online

Къде и кога

13.11.2023 г., 20:30 ч. – 15.12.2023 г., 22:30 ч.

online

Съдържание

„Największym wyzwaniem w pracy z koniem jestesmy my sami” – Pat Parelli

Kurs Online dla tych z was, którzy maja wlasne konie ale nie tylko. W kursie mogą wziasc udzial wszyscy, którzy maja dostep do koni w stajniach, gdzie praktykuja jazde konna, skoki czy ujezdzanie.

Posiadanie własnego konia to przede wszystkim odpowiedzialność. Za jego zdrowie, trening, ale także stan emocjonalny. Konie czy te nasze czy te, z którymi się spotykamy podczas zajec z nimi dostarczają wielu pozytywnych emocji, ale także różnych wyzwań. 

Ten kurs pomoze ci dotknąć istoty konia, ale także własnej w tym samym czasie. Nie wiedząc kim jesteś, co cie napędza, co cie blokuje – trudno staniesz się partnerem nie tylko dla twojeg konia, ale dla kazdego innego tez.  Dlatego w tym kursie budujemy pozadna wiedze na temat koni i ludzi, ich psychologi ale tez i przedewszystkim uczymy się obserwacji, aby dobrze czytać to, co kon mówi ci nie tylko o sobie, ale także o tobie samym. 

Ten kurs to droga do świadomości, ktora jest brama i kluczem do rozwoju twojej osobowości. A stąd możliwość bycia tym, kogo potrzebuje kon – stabilnego i pewnego siebie lidera, który go prowadzi budując zaufanie, poczucie akceptacji i bezpieczeństwa.

Warto pamietac, ze sama w sobie technika pracy z ziemi czy w siodle nie ma znaczenia bo … to jak stosujesz technike zalezy od tego kim jestes.

W mojej wieloletniej już pracy z końmi kieruję się zasadami, które leżą u podstaw wszystkiego -  od codziennej opieki i każdego kontaktu z koniem, po usuwanie złych nawyków, problemów behawioralnych, treningu, rozwoju osobowosciowego konia czy jazdę konną. Podczas kursu będziemy je omawaic i uczyc się jak je rozumiec. Każdy wybiera własną drogę z końmi. I ma do tego prawo. W moim swiecie konie to równoprawne jednostki uczestniczace w naszych relacjach. Nie są narzędziem do zaspokojenia potrzeb i ego. Mają prawo powiedzieć „nie”, mają prawo do czasu, akceptacji procesu, zrozumienia i zobaczenia sensu w tym, o co się ich pyta i co się od nich chce. Bo dla mnie to naprawde wazne, żeby koń wybrał mnie!

A dla ciebie?

Jeśli też jest to wazne dla ciebie to zapraszam cie do kursu – drogi w kierunku prawdziwego partnerstwa z koniem.

Oczekiwane Rezultaty po Kursie online:

Dla Ciebie:

· Zwiększona świadomość tego, kim jestes i jak to wplywa na twoja relacje z koniem.

· Wiedza o koniach, ich psychologi, naturze, zachowaniach 

· Umiejętność „czytania” i czucia konia.

· Wiedza o tym, co faktycznie pokazujesz swojemu koniowi, gdy z nim jesteś.

· Wiedza jak budowac i poglebiac zaufanie w procesie pracy z koniem.

· Umiejętność doboru odpowiednich strategii działania w odpowiedzi na Twoje potrzeby i konia.

Dla Konia:

· Swiadomy wlasciciel.

· Bycie w relacji gdzie jest widziany, zauwazony i zrozumiany.

· Wolnosc bycia tym kim jest.

PROWADZACA: Julia Slawow-Tonew

Horse trainer/ Human-Horse psychology specialist

Life & Personal Development Mentor

KIlka slow o mojej filozofii pracy z konimi: 

Ja nie "trenuję" koni... a tworzę przestrzeń, w której czas, uwaga, szacunek, zaufanie, wspólnota, spokój, otwartość na drugiego są niezbędne i obowiązkowe.  I wtedy, tam w tej przestrzeni rozwijamy się jako jednostki - zarówno te „konskie”, jak i te „ludzkie”. Spokojnie i z ciekawością uczymy się nowych rzeczy, uczymy się od siebie nawzajem, dowiadujemy się, kto na co i kiedy jest gotowy. Wszystko co się wydarza, jest wynikiem interakcji i relacji.

Ja nie trenuję koni, a jestem z nimi.  Bądź i ty.

Nie trenuj go, nie ucz poprzez nagrody (smakolyki) , presją czy wymaganiem posłuszeństwa. Nie oczekuj rzeczy, na które jeszcze nie czas i nie miejsce. Nie spiesz się, nie bądź pochopny, nerwowy i zajęty własnymi celami. Nie wymagaj szcunku bez zasłużenia na niego. Nie wymagaj zaufania, nie wiedząc, co to znaczy dla konia i jak go zbudowac w nim do ciebie. Konie nie są zabawkami do zaspokojenia naszego ego. Konie to indywidualności. Inteligentne, dobre ale bardzo często w ludzkim świecie... bez glosu i emocjonalnie zdruzgotane.

Ja nie "trenuję" koni. 

Pozwalam im być sobą. Ze mną.” 

Julia

O KURSIE: CO, JAK I KIEDY😊

Lekcje i zadania praktyczne do pracy we własnym tempie i czasie. A to wszystko w intymnej, bliskiej atmosferze grupowej, gdzie każdy czuje sie zaopiekowany. Ten kto byl to wie ze warto:)

v Spotkania odbywaja się na zywo w platfomie zoom w godzinach 19.30 – 21.30

v Spotkania sa nagrywane, także jeśli ktoś waha się nad udziałem, ponieważ nie pasuje mu np. jedna lub dwie daty spotkań, to bez obaw! Będziecie mogli nadrobić tą wiedzę w dogodnym dla siebie terminie.

GRAFIK SPOTKAN

v 13.11 poniedziałek - wprowadzenie

v 14.11wtorek -  rozumienie koni/part 1

v 15.11 sroda -  rozumienie koni/part 2

v 16.11 czwartek - rozumienie siebie/part 1

v 17.11 piątek - rozumienie siebie/part 2 + sesja 1 zadanie domowe dla ciebie z twoim koniem

   Dwa tygodnie przerwy na zadanie

v 1.12 piątek - sesja 2 zadanie domowe dla ciebie z twoim koniem

Tydzien przerwy na zadanie 

v 8.12 piątek - sesja 3 zadanie domowe dla ciebie z twoim koniem

Tydzien przerwy na zadanie

v 15.12 piątek - ZAKONCZENIE KURSU

CENA: 810 PLN 

16 godzin lekcji

materiay PDF 

karty do pracy ze soba i koniem

3 indywidualne online sesje (60 min kazda) w trakcie lub po zakonczeniu kursu (wg potrzeb danego uczestnika) 

Zaczynamy 13 listopada – poniedziałek o 19.30!

Zapraszam do udziału!

W razie pytan zapraszam do kontaktu: Julia 00 359 887 98 51 52

Share

bottom of page